Середа, квітня 26, 2017

Будівництво дитсадка на Озерній може завершитися цього року

Останні новини

 

На вулиці Залізняка, 32 розпочато будівництво нового навчально-виховного закладу, забудовником якого виступає ТОВ “БудАльянс”. Ця відома будівельна компанія вдруге виграла тендер на спорудження об’єкта, замовником якого є міський департамент освіти. Наразі в мікрорайоні Ружична завершується реконструкція дошкільного навчального закладу №3 з добудовою приміщень на чотири групи у провулку Успенському, 5. Новий навчально-виховний комплекс у мікрорайоні Озерна, де найбільш відчутно дефіцит місць у дитсадках, будуватимуть у два етапи: перший — ясла-садок на 215 місць, другий — початкова школа на 480 учнів.

Нині будівництво на початковому етапі. Як розповів виконроб Валерій Михайловський, 30 будівельників зводять цегляні стіни дитсадка та розподіляють простір між різними приміщеннями газоблоковими перегородками. На часі — перекриття другого поверху. Згідно з проектом це буде триповерхова споруда площею більше 16,5 тисячі метрів квадратних. І хоча роботи розпочались не так давно, будівельники розраховують, що коробку встигнуть закінчити до кінця квітня, а на початку травня будуть займатися оздобленням фасаду та приміщень всередині.

На території закладу будуть обладнані поле для міні-футболу зі штучним покриттям, майданчик для баскетболу, бігові доріжки, майданчик для активних ігор і тихого відпочинку. Садок будується з дотриманням сучасних систем енергозбереження та використанням екологічно чистих матеріалів. Будівля буде утеплена мінеральною ватою товщиною 150 мм. Вікна матимуть п’ятикамерний профіль та двокамерні склопакети, покриття підлоги — ефект теплої.

Як повідомила начальник виробничо-технічного відділу ТОВ “Буд-Альянс” Наталя Мацюк, новобудова матиме ще й інші переваги. Зокрема тут дітки з обмеженими фізичними можливостями можуть навчатися й розвиватися разом зі своїми ровесниками. “В місті реалізується перший такий проект, тож і для нас, будівельників, це — дуже важливий досвід”, — зауважила Наталя Леонідівна. Саме для дітей з обмеженими можливостями тут працюватиме ліфт підйому, будуть спеціальні поручні, пандуси, двері та відповідні вказівники на стінах та інші пристосування.
В підвалі приміщення передбачене протирадіаційне укриття, де малеча почуватиметься в цілковитій безпеці.
Новий навчально-виховний комплекс повністю буде готовий до експлуатації в 2019 році, принаймні так передбачено проектом. Заклад частково вирішить проблему черг у дошкільні заклади, особливо актуальну на Озерній.
Реалізація Комплексної програми розвитку освіти в місті Хмельницькому передбачає також будівництво нового дошкільного навчального закладу на 120 місць у мікрорайоні Лезневе (18,1 мільйона гривень) у провулку Шостаковича, 28а. Наразі вже тривають роботи з добудови дошкільного корпусу на шість груп на території навчально-виховного об’єднання №1 “Школа-дитячий садок”, на Старокостянтинівському шосе, 3б, який зможе додатково прийняти майже 200 маленьких хмельничан. І у мікрорайоні Гречани цьогоріч буде завершено реконструкцію недобудованого плавального басейну школи №20 на вулиці Івана Павла ІІ, 1 під дитячий дошкільний заклад на шість груп.
Вікторія СТАНДРІЙЧУК
Фото Миколи ШАФІНСЬКОГО

first
  
last
 
 
start
stop
    

(c) Газета Хмельницької міської ради "Проскурів"
(c) Сайт розроблений ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.proskuriv.info