Вівторок, червня 27, 2017

Скільки коштуватиме проїзд у маршрутці?

Соціум

З 1 березня проїзд у автобусах та маршрутних таксі мав би коштувати хмельничанам 4 гривні, проте фактично подорожчали лише тролейбусні квитки до 2 гривень і 50 копійок. Так сталося через позов громадського активіста Івана Кульгука до виконавчого комітету Хмельницької міської ради. Суд призупинив рішення останнього щодо підвищення тарифів на проїзд у громадському транспорті. Минулого четверга у міськрайонному суді спробували вирішити, скільки, зрештою, коштуватиме проїзд у маршрутках…

Судове слухання тривало ледь не дві години, проте навіть не дійшло до розгляду справи по суті, а зупинилося на розгляді клопотань сторін.
Спочатку представники перевізників — ФОП Віталій Марценюк, ТОВ “Рембуд-транс”, ЗАТ “Хмельницьке таксі”, ФОП Олександр Мішин попросили суддю долучити їх до розгляду справи як третіх осіб.
Проте, повернувшись з нарадчої кімнати, суддя Олег Карплюк відмовив їм у задоволенні клопотання, аргументуючи тим, що вони не надали жодних документів, які б підтвердили, що вони зацікавлені особи. Схожу відмову отримав і відповідач: представники інтересів виконкому просили суддю долучити співробітника міського управління транспорту та зв’язку. Суддя задовольнив клопотання Івана Кульгука, який власне й подав на міськвиконком до суду, адже вважає його рішення щодо підвищення тарифів на проїзд у громадському транспорті незаконним. У своєму клопотанні позивач просив доручити вивчення тарифоутворення Київському науково-дослідному інституту судових експертиз.
“Його експерти допоможуть відповісти: чи документально підтверджується кількість перевезених пасажирів та вартість виробничих витрат у кожній маршрутці та перевізнику, якою є собівартість одного пасажира з документальним підтвердженням витрат та загальної кількості перевезених пасажирів тощо. Враховуючи думку людей, готовий особисто сплатити збір на проведення експертизи”, — зазначив Іван Кульгук.
Отож суддя задовольнив клопотання Івана Кульгука та призупинив розгляд справи до отримання результатів експертизи Київського науково-дослідного інституту судових експертиз.
Оскільки подібна експертиза може тривати навіть півроку, хмельничани ще довго зможуть їздити у маршрутних таксі за 3 гривні й 50 копійок, а в автобусах — за 3 гривні.
Проте самі перевізники налаштовані радикально, адже переконані, що з нинішніми тарифами вони не зможуть працювати далі.
Представники Асоціації пасажирських перевізників “Поділля” під час зборів повідомили, що вимагатимуть у депутатів міської ради на черговій сесії 22 березня відмінити попереднє рішення міськвиконкому. Це необхідно для того, щоб виконавчий комітет ухвалив нове рішення й тарифи на проїзд у громадському транспорті становили 4 гривні. Якщо ж депутати вимогами перевізників знехтують, то бусики вже 23 березня не вийдуть на маршрути.
Андрій ЯЩИШЕН
фото автора

first
  
last
 
 
start
stop
    

(c) Газета Хмельницької міської ради "Проскурів"
(c) Сайт розроблений ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.proskuriv.info