Середа, червня 28, 2017

1000 євро на енергоефективність

Соціум

Активні хмельничани мають шанс отримати міні-грант у розмірі до 1000 євро на впровадження заходів з енергоефективності. Про це розповіли представники ГО “Хмельницький молодіжний клуб розвитку”, які вже третій рік продовжують реалізовувати у нашому місті міжнародний проект “CLEEN” (Енергоефективність: створення коаліцій на місцях).

 

За словами голови ГО “Хмельницький молодіжний клуб розвитку” Степана Кушніра, реалізація проекту “CLEEN” у Хмельницькому вже дала результати. У перший рік його впровадження громадські активісти перед місцевими виборами підштовхнули кандидатів на посаду міського голови та депутатів замислитися над питаннями енергоефективності.
“Ми підписали меморандуми з різними кандидатами, щоб показати, що передвиборчі обіцянки повинні будуватися не на порожньому популізмі, а мати чіткий план дій. Підписаний меморандум став документом, в якому кандидати підтверджували, що, прийшовши до влади, вони працюватимуть у сфері енергоефективності. Як бачимо нині, міський голова Олександр Симчишин дотримується свого слова й зацікавлений у тому, щоб наше місто було незалежним в енергетичній сфері”, — підкреслив Степан Кушнір.
Минулоріч громадські активісти провели для хмельницьких освітян тренінги, присвячені енергоефективності, та випустили збірник тренінгів, який допоможе молоді доступно пояснити необхідність ощадливого ставлення до енергоресурсів.
Цьогорічна частина проекту “CLEEN” називається “Енергоефективне місто” й передбачає виділення міні-гранту для активних хмельничан.
“Кошти будуть виділені на комунальні установи або громадські організації. Таким чином хочемо стимулювати хмельничан активніше займатися питаннями енергоефективності. Міні-грант зможуть отримати організації, які аналізують витрати на енергію з місцевого бюджету, проводять енергоаудити чи інші обстеження, влаштовують кампанії, конференції та дослідження з метою підвищення обізнаності населення у сфері енергоефективності”, — зазначив Степан Кушнір.
Окрім того, громадські активісти проведуть інформаційну кампанію, присвячену питанню енергозбереження. Фактично вона складатиметься з двох основних блоків: навчання й медійна продукція. Так, 19-20 квітня представники ГО “Хмельницький молодіжний клуб розвитку” спільно з місцевою владою проводять тренінг для державних службовців з різних куточків України. А 24 квітня у Хмельницькому відбудеться навчання, присвячене написанню грантових заявок.
“Охочі матимуть шанс отримати міні-грант, адже правильне оформлення грантових заявок потребує певних знань та досвіду. Знання, якими ми готові ділитися, знадобляться активним хмельничанам у майбутньому. Щоб узяти участь у тренінгу, потрібно зареєструватися за цим посиланням goo.gl/cRQajR до 21 квітня включно”, — наголосив менеджер проекту “CLEEN” Артур Кокаревич (на фото).
Також у жовтні громадські активісти планують провести тренінг з енергоефективності для депутатів міської ради, щоб стимулювати їх активно займатися цим питанням на своїх округах.
Також представники ГО “Хмельницький молодіжний клуб розвитку” до Дня сталої енергії випустять короткометражний документальний фільм, присвячений питанням енергоефективності в Хмельницькому, й тематичну друковану продукцію.
Андрій ЯЩИШЕН
Фото автора

first
  
last
 
 
start
stop
    

(c) Газета Хмельницької міської ради "Проскурів"
(c) Сайт розроблений ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.proskuriv.info