Вівторок, червня 27, 2017

Обласний центр претендує на міжнародний сертифікат відповідності стандартам підтримки бізнесу

Місцеве самоврядування

За ініціативи облдержадміністрації та обласного центру розвитку місцевого самоврядування у міській раді відбулася зустріч з гостями з Сербії — представниками міжнародних інституцій. Зоріца Біліч і Боян Войводіч є координаторами німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ та Регіональної мережі сприяння бізнес-сертифікації Business Friendly Certification. Ці інституції займаються впровадженням міжнародних програм зі створення сприятливих умов ведення бізнесу та світових стандартів ефективного і прозорого місцевого самоврядування. В  Україні вони обрали чотири регіони для детального вивчення економічного потенціалу, відповідності законодавчих вимог міжнародним стандартам підтримки    бізнес-середовища  та надання практичних рекомендацій. У країнах південно-східної Європи, де запроваджені ці програми, сертифікація муніципалітетів є одним із перших проектів, що стимулює покращення адміністративної системи для залучення інвестицій, умов для розвитку бізнесу, місцевої економіки.
Про те, як у Хмельницькому здійснюється підтримка бізнесу міською владою, гостям розповіли керівники профільних управлінь і департаментів міської ради. Вони проінформували про запроваджені міські програми, практику сприятливого регулювання ставок місцевих податків, організацію масштабних заходів з економічного розвитку міста за участю громадськості та підприємницьких структур, створення умов для інвестиційної діяльності, розробки стратегії розвитку обласного центру й оновленого генерального плану тощо. Гостей особливо цікавили процедура надання дозволів на будівництво, наявність вільних земельних ділянок, співпраця з інвесторами, маркетингова стратегія міста, перспективи розвитку інженерно-транспортної інфраструктури, можливості державно-приватного партнерства, електронне врядування і вдосконалення системи надання адмінпослуг, створення на території міста технопарків тощо.
Координатори GIZ відзначили політику міської влади як сприятливу для розвитку бізнесу. Зокрема у співпраці підрозділів міської ради з підприємницьким середовищем та громадськими організаціями, практиці проведення аукціонів з продажу та оренди землі, заходів з навчання підприємців основам бізнесу, прозорості й відкритості адмінпослуг. Подякувавши за зустріч, гості заявили, що рекомендуватимуть Хмельницький для участі у пілотному проекті GIZ та Business Friendly Certification і сертифікування міста за міжнародними стандартами прозорості та сприятливого ставлення до бізнесу.
Володимир РАЗУВАЄВ

first
  
last
 
 
start
stop
    

(c) Газета Хмельницької міської ради "Проскурів"
(c) Сайт розроблений ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.proskuriv.info