Середа, червня 28, 2017

Традиції та новації нинішнього скликання

Місцеве самоврядування

До порядку денного пленарного засідання 13-ї сесії міської ради було внесено 80 пунктів, але, незважаючи на таку кількість, депутати відпрацювали їх у пришвидшеному ритмі, відмовившись від обідньої перерви. Між тим на їхній розгляд були представлені такі важливі питання, як зміни до цьогорічного бюджету та низка загальноміських програм. Але завдяки плідній попередній роботі постійних комісій якихось ускладнень у процесі пленарного засідання вдалось уникнути.

Так, наприклад, практично без обговорення був ухвалений проект змін до міського бюджету. Необхідність такого кроку виникла через потребу розподілу залишків коштів з минулого року, зокрема завдяки перевиконанню дохідної частини у сумі майже 137,7 мільйона гривень. Відтак з’явилася нагода додатково профінансувати галузі міського господарства, а також надати матеріальну і фінансову підтримку військовим частинам та підрозділам поліції, розташованим на території міста. Робота над проектом була публічною, він широко обговорювався, отож суттєвих поправок до нього не виникло. Також без обговорення у сесійній залі була ухвалена Програма економічного та соціального розвитку міста на 2017 рік, яка акумулює 39 різних міських програм за всіма напрямками. До цього документа сесійним рішенням додалася також програма розвитку підприємництва на 2017-2018 роки. Показово, що нинішнього року запланована реалізація соціальних інвестиційних проектів за рахунок різних джерел фінансування. Серед них — будівництво школи на вулиці Залізняка, 32 та дитсадка у провулку Шостаковича 28а, капітальний ремонт мосту на Старокостянтинівському шосе, продовження будівництва другої черги Чернелівського водогону та інше.
Загалом сприяти подальшому плануванню має комунальна структура — “Агенція розвитку міста”, за утворення якої проголосували депутати. Новий підрозділ міської ради акумулюватиме аналітичну, дослідницьку, творчу роботу і водночас налагоджуватиме партнерські взаємини з міжнародними організаціями. Свій внесок у подальшу розбудову міста за різними напрямками має робити і громадськість.
Для вдосконалення співпраці з нею сесія внесла відповідні зміни у редакцію програми “Громадські ініціативи”, зокрема щодо проведення конкурсу на її реалізацію. Відкритості й прозорості діяльності міської влади слугуватиме й вдосконалення електронного урядування. Так, передбачається створення міської системи оповіщення, автоматизованого центру управління міським господарством та загальноміської системи відеонагляду. Крім того, депутати затвердили Порядок інформування про діяльність комунальних підприємств міста. Покращенню робіт із благоустрою має сприяти оголошений конкурс з визначення виконавця послуг з вивезення сміття, а також проведення конкурсу з дегазації полігону побутових відходів.
Характерно, що новації міського життя торкнулись і його зовнішніх ознак. Сесія затвердила нові Положення про герб, прапор міста і штандарт міського голови.
Серед питань порядку денного, за традицією, і соціальні. Так, за пропозицією виконавчого комітету, депутати проголосували нове Положення про персональні стипендії міської ради для обдарованих дітей. За ним 25 стипендій призначатимуться тепер лише учням-переможцям всеукраїнських і міжнародних конкурсів, турнірів, фестивалів, які проводить Міністерство освіти та науки України, а також призовим лауреатам учнівських олімпіад з навчальних предметів третього-четвертого етапів конкурсу Малої академії наук.
Відповідно персональні премії отримуватимуть педагогічні працівники за підготовку цих учнів. Натомість додаткову увагу міська рада приділила всім освітянам, підвищивши сесійним рішенням тарифні розряди як педагогам шкільних і позашкільних закладів, так і логопедам.
Серед майнових питань, які розглянули депутати, особливої уваги заслуговує рішення щодо скасування права власності Федерації профспілок області на їдальню №33 на вулиці Соборній, 55. Це право було надане 23 березня 2000 року виконавчим комітетом, а не міською радою, що протирічило законодавству про органи місцевого самоврядування. Чи поставило нинішнє сесійне рішення остаточну крапку в цю складну історію численних судових засідань — покаже час. Як висловився міський голова Олександр Симчишин: “Ми довго воюємо за їдальню, очевидно, воюватимемо і далі, але від своєї позиції не відступимо”. Іншим депутатським зверненням з майнової площини стала передача у тимчасове безоплатне користування приміщень комунальної власності громадським організаціям та мистецьким закладам. Це також у традиції міської ради.
Поза депутатською увагою не залишилось і бізнес-середовище. Сесія зокрема проголосувала щодо впорядкування розміщення тимчасових споруд та конструкцій для впровадження підприємницької діяльності за відповідним конкурсом та основ-ними вимогами.
Як завжди, найбільший пакет сесійних рішень стосувався питань землеустрою. Хоча традиційно значна частина з них мала зауваження юридичного відділу, депутати також традиційно їх проігнорували. Але в ході нинішньої сесії з висновками юристів вони попередньо були ознайомлені на засіданнях постійної комісії.
Особливість же пленарного засідання, що частина земельних ділянок була одразу визначена для будівництва міських скверів без права їх забудови. Нарешті вирішилась і проблема притулку для тварин, для цього виділена земельна ділянка на вулиці Заводській. Земельного питання певним чином стосувалось і рішення про затвердження Програми розвитку велоінфраструктури міста на 2017-2025 роки.
На завершення пленарного засідання депутати ухвалили звернення до підприємців міста з рекомендацією припинити будь-яку господарську діяльність і взаємини з юридичними особами Російської Федерації до відновлення територіальної цілісності України. Ініціювала документ фракція ВО “Свобода” виступом її голови Тетяни Калюжної. А ось у фракції БПП “Солідарність” відбулася зміна керівника, ним став Василь Триняк.
У “різному” депутати заслухали звіт секретаря міської ради Михайла Кривака, взявши його до відома, та ухвалили звернення до керівництва держави щодо врегулювання трудового законодавства і до голови обласної ради — щодо співфінансування профтехучилищ.
Володимир РАЗУВАЄВ

first
  
last
 
 
start
stop
    

(c) Газета Хмельницької міської ради "Проскурів"
(c) Сайт розроблений ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.proskuriv.info