Середа, червня 28, 2017

Хмельничани довіряють армії, церкві і міському голові

Місцеве самоврядування

Як хмельничани оцінюють ситуацію в країні та рідному місті? На це запитання дають відповідь результати опитування соціологічної групи “Рейтинг”, представники якої на замовлення уряду Канади опитали мешканців обласних центрів України. У понеділок у стінах міської ради під час брифінгу міський голова Олександр Симчишин розповів про місце Хмельницького у зведеному рейтингу обласних центрів.

У лютому цього року представники соціологічної групи “Рейтинг” опитали 19 тисяч 200 українців у різних обласних центрах. У нашому місті було досліджено думку майже 900 респондентів. Соціологи цікавилися, як хмельничани оцінюють державну та місцеву політику, якість доріг, комунальних і медичних послуг, чи хочуть вступити у Європейський чи Митний Союз… Результати презентували у березні під час ІІІ щорічної конференції міських голів.
У зведеному рейтингу обласних центрів Хмельницький впевнено залишається на доволі гарній позиції з оцінкою “3.1”. Аналогічні результати мають Маріуполь та Івано-Франківськ. Загалом 70% хмельничан негативно оцінюють стан справ у державі. За два роки цей показник зріс з 56% у 2015 до 76% нині. Проте 46% опитаних позитивно оцінюють стан справ у місті, а 40% — негативно. 30% хмельничан вказали, що їхнє економічне становище залишилося без змін, у 60% воно погіршилося.
Порівнюючи ставлення до державної та міської влади, хмельничани демонструють симпатії до останньої. Це підкреслює їхній рівень довіри до міського голови Олександра Симчишина, який поступається лише армії та церкві. Так, 69% хмельничан довіряють армії, 63% — церкві та 60% — очільнику міста. Для порівняння, у 2015 році міському голові довіряли 36% опитаних, а у 2016 — 53%.
“Цей рейтинг гарно ілюструє ситуацію справ у місті й країні. Його результати дозволяють нам зрозуміти, на що варто звернути увагу, щоб покращити життя у Хмельницькому. Більше того, можемо прослідкувати ціннісні орієнтири хмельничан, що вони ставлять на перше місце, чого потребують, у якій економічній ситуації перебувають”, — підкреслив Олександр Симчишин.
Хмельницький міський голова вже другий рік поспіль зайняв першу позицію серед очільників інших міст щодо показників боротьби з корупцією. Серед послуг та сфер міста найкраще хмельничани оцінюють місцеві дитячі садки, школи, заклади культури, публічні парки і сквери, базари і заклади торгівлі, транспортну інфраструктуру. Найгіршими респонденти вважають рівень доступу людей з обмеженими можливостями, дороги, розвиток промисловості, стан екології та медичні заклади. Втім за цими показниками Хмельницький займає середні місця у рейтингу, а не найгірші.
“Мене неприємно здивували результати щодо якості медичного обслуговування та доступу людей з обмеженими можливостями. Наприклад, ті заходи, які ми провели у медичній сфері минулого року, мали б покращити ситуацію, а не погіршити. Тому будемо робити відповідні висновки щодо кадрової політики”, — наголосив міський голова.
Окрім результатів зведеного рейтингу обласних центрів України, Олександр Симчишин під час брифінгу торкнувся ямкового ремонту доріг та міської толоки. За його словами, за минулий тиждень ямковість була усунена на 24 вулицях. Наразі над вирішенням цієї проблеми працюють вісім бригад на вулицях Кам’янецькій, Чорновола, Героїв Чорнобиля, Озерній, Козацькій.
“Ми поставили завдання ліквідувати ямковість до 1 травня. Наші плани, на жаль, псує погода, але переконаний, що ми впораємося вчасно, принаймні на основних транспортних шляхах. Втім це не поточний ремонт. Робота над поточним ремонтом доріг та прибудинкових територій почнеться в середині травня та орієнтовно триватиме все літо. До речі, під час липневої сесії плануємо виділити на цю статтю більші кошти, адже бачимо тенденцію до перевиконання бюджету”, — зазначив Олександр Симчишин.
Також він наголосив, що низка ямкових робіт виконується за кошти підрядників, які минулого року погано справилися зі своєю роботою. З ними міська влада старатиметься не мати справ у майбутньому.
22 квітня у Хмельницькому на День Землі відбуватиметься третя загальноміська толока. Цього разу головний акцент буде зроблений на висадці дерев.
“Ми плануємо висадити дерева в рамках акції “1000 дерев”, яку проводимо спільно з мережею магазинів канцтоварів “Офіс-центр”. В основному висаджуватимемо дерева на території шкіл, міської набережної та нового скверу поблизу дитячої лікарні та перинатального центру”, — зазначив міський голова.
Андрій ЯЩИШЕН
Фото автора

first
  
last
 
 
start
stop
    

(c) Газета Хмельницької міської ради "Проскурів"
(c) Сайт розроблений ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.proskuriv.info