Середа, червня 28, 2017

Хмельницький відвідала делегація з Литви

Місцеве самоврядування

Обласний центр розширює міжнародні освітянські зв’язки. Днями до нас завітали гості з Литви — делегація університету міста-побратима Хмельницького Шяуляя. З цієї нагоди у міській раді відбувся офіційний прийом. Вітаючи гостей, заступник міського голови Галина Мельник нагадала про  спільну історію Литви та України, давні зв’язки обох країн і особливо акцентувала на підтримці Литвою європейського напрямку розвитку нашої держави. Вона висловила впевненість, що ця підтримка сприятиме українській молоді здобувати освіту в країнах Євросоюзу, зокрема у Литві.

Керівник делегації, ректор Шяуляйського університету Донатос Юртайтіс розповів про діяльність свого навчального закладу, який має регіональний статус у північному районі Литви. В університеті запроваджені різноманітні міжнародні програми, котрі дозволяють продовжувати навчання в інших країнах Європи і дають можливість працевлаштування. У Литві, за його словами, нині складна демографічна ситуація через масовий виїзд молоді за кордон. Тож актуально залучати студентів для навчання з інших країн. У Шяуляї для них створені комфортні умови проживання та передбачені стипендії у 300-500 євро. Про це гості розповідали при відвідуванні навчальних закладів міста.
Це одна з причин візиту литовських гостей. Натомість є й інша: спільними зусиллями зацікавити молодь до здобуття вищої освіти європейського зразка і згодом повернути її жити і працювати у рідній країні, водночас зберігаючи історичну пам’ять про зв’язки народів.
У ході зустрічі йшлося про важливість підписання офіційних документів щодо співпраці в освітній галузі між університетом Шяуляя та Хмельницьким. На знак дружби і взаємної поваги сторони обмінялися пам’ятними подарунками.
Наш кор.

first
  
last
 
 
start
stop
    

(c) Газета Хмельницької міської ради "Проскурів"
(c) Сайт розроблений ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.proskuriv.info