Середа, червня 28, 2017

Комунальні підприємства отримали нові завдання

Місцеве самоврядування

Розширене засідання виконавчого комітету міської ради, яке відбулося минулого тижня, було присвячене результатам фінансово-господарської діяльності комунальних підприємств міста у 2016 році. Воно проходило у значно відмінному від традиційного підсумкового зібрання форматі. Учасникам були представлені докладні матеріали балансових комісій із аналізом діяльності підприємств, крім того, проведений своєрідний лікнеп щодо нових підходів до її оцінки та орієнтирів.

Загальні підсумки балансової комісії та нові вимоги до комунальників озвучив заступник міського голови Володимир Гончарук. Торік працювали 36 підприємств, які належать до комунальної власності територіальної громади міста. З них з прибутками у три мільйони гривень закінчили минулий рік 25 підприємств, кращі показники мали КП “Технагляд” і ринок “Ранковий”. Натомість збитковими виявилися 11 підприємств на загальну суму 72,2 мільйона (торік було 9 мільйонів). Найбільші збитки отримали КП “Північно-Західні тепломережі” — 29 мільйонів гривень, МКП “Хмельницьктеплокомуненерго” — 28,2 мільйона гривень, “Хмельницькводоканал” — 11,7 мільйона гривень. Негативні показники спричинені невідповідністю тарифів і фактичними витратами та невідшкодуванням пільгових послуг. Так, якщо у 2015 році з державного та обласного бюджетів на це було виділено 83 мільйони гривень, то минулоріч — жодної копійки. 
Загалом обсяг доходів комунальних підприємств склав торік 874,7 мільйона гривень при плані 900,6 мільйона і збільшення становило порівняно з попереднім роком 23,1%. Причому загальні витрати сягнули 944 мільйонів — на 31,2% більше, ніж у 2015-ому. Щодо власного капіталу, то він збільшився на 0,24% і склав на 1 січня нинішнього року 2747,2 мільйона гривень.
Володимир Гончарук, аналізуючи діяльність комунальників і відзначивши зовнішні причини збитків як фактор з боку держбюджету, акцентував на внутрішніх причинах, визнавши їх як “дерево проблем” — загальне для всіх підприємств. Його так званий “стовбур” — рудименти старої радянської системи управління. Відтак нині кожне підприємство зі своїм керівництвом має бути готовим до системних змін, щоб бути конкурентоздатним. Головним підходом до змін має стати принцип: результатом є дія. Тому ставиться завдання розробки конкретних програм з розвитку кожного підприємства.
Так, за словами Володимира Гончарука, ЖЕКам треба зняти зі своїх балансів наявний житловий фонд, а капітальний ремонт здійснювати лише за умов співфінансування з мешканцями будинків, де необхідно провести конкурс з призначення їх управителів. Для комунальних підприємств орієнтиром має стати розвиток когенерації та оптимізація витрат з гарячим водопостачанням, залучення кредитів на проведення робіт зі швидким ефектом, створення сучасних сервісних центрів для споживачів і запровадження системи аналізу та контролю.
У пасажирських перевезеннях ставиться питання ліквідації соціальних маршрутів, зменшення витрат автобусним сполученням і встановлення GPS-навігації, доступної для пасажирів.
У ЖКГ послуги аварійно-технічного підприємства мають увійти до тарифів за утримання житла та прибудинкових територій. Йдеться також про ліквідацію деяких комунальних підприємств з передачею їхніх функцій приватним структурам за відповідними угодами.
Міський голова на цьому засіданні порушив традицію заслуховування керівників окремих підприємств. Олександр Симчишин лише поцікавився великою різницею у показниках КП “Південно-Західні тепломережі” та “Хмельницьктеплокомуненерго” і поставив питання щодо можливості їх об’єднання з функцією управління з боку останнього — як одного з найкращих в Україні у своїй галузі. Він доручив здійснити аналіз виконання рішень виконавчого комітету 2016 року за підсумками тодішньої балансової комісії “з відповідними наслідками, зокрема кадровими”. Щодо стану реалізації нинішнього засідання Олександр Симчишин доручив розглянути його у липні. “Нам цікава не робота у звичному штатному режимі, а її конкретний результат з відповідними ініціативами керівників”, — зазначив він.
На завершення розширеного засідання члени виконкому проголосували запропонований проект рішення, у якому представлену інформацію про підсумки фінансово-господарської діяльності комунальних підприємств взяли до відома і визначили їм відповідні завдання з покращення конкретних результатів та розробки програм щодо подальшого розвитку.
Володимир РАЗУВАЄВ

first
  
last
 
 
start
stop
    

(c) Газета Хмельницької міської ради "Проскурів"
(c) Сайт розроблений ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.proskuriv.info