Неділя, лютого 19, 2017

Культурна панорама

“Віршень” дивував літературно-музичним креативом

Культурна панорама

10-11 лютого у столиці вже 21 рік поспіль приймав талановитих митців та літераторів Всеукраїнський поетично-музичний фестиваль “Віршень”, фундатором якого є наш земляк, знаний український письменник Сергій Пантюк.

Читати далі: “Віршень” дивував літературно-музичним креативом

 

Світ Японії — в художньому музеї

Культурна панорама

Відчути японське мистецтво хмельничани та гості міста можуть, завітавши в обласний художній музей. З нагоди проголошення 2017-ого роком Японії в Україні за ініціативи українсько-японського центру Хмельницького національного університету тут відбулося відкриття виставки японської каліграфії київського художника Богдана Пархоменка “NEO-CALLIGRAPHY by RAIRYU”. Богдан Пархоменко тривалий час мешкав у Японії, де вивчав тамтешнє мистецтво, був свідком великого землетрусу, який щось переродив у ньому, надихнув на нову творчість. Богдан Пархоменко став загадковим райру — добрим японським божеством — драконом, у білому костюмі якого і представляв роботи в нашому місті.


Читати далі: Світ Японії — в художньому музеї

   

Творчий почерк Павла Вітвіцького

Культурна панорама

Персональною виставкою в сервісному центрі ПАТ “Хмельницькобленерго” відкриває 2017 рік молодий і мало відомий, але, безумовно, талановитий художник з Ізяслава Павло Вітвіцький.

Читати далі: Творчий почерк Павла Вітвіцького

   

Натворили “Рукотвори”

Культурна панорама

Хмельниччина — край талановитий. Тому так багато у нас художніх осередків, де єднаються ті, кого, як кажуть, Бог поцілував. Зокрема і мистецька студія “Рукотвори” при обласному науково-методичному центрі культури і мистецтва, яка діє під егідою міського управління культури і туризму.

Читати далі: Натворили “Рукотвори”

   

Талант від Бога

Культурна панорама

Ім’я хмельницького композитора Івана Пустового, котрий нещодавно відзначив 65-річний ювілей, добре відоме поціновувачам музики на Поділлі та й не тільки. У нього безпомилковий музичний смак, витончене відчуття теми, точність у відтворенні композиторського задуму.

Читати далі: Талант від Бога

   

Хмельничан запрошують на виставку японської каліграфії

Культурна панорама

2017 рік оголошено Роком Японії в Україні. З цієї нагоди Японський центр Хмельницького національного університету ініціює проведення виставки картин японської каліграфії NEO-CALLIGRAPHY by RAIRYU.
Виставка діятиме з 10 до 25 лютого у приміщенні Хмельницького обласного художнього музею, що на вул. Проскурівській, 47.
Урочисте відкриття 10 лютого о 18.00. Вхід вільний.

   

Неглевкий перший млинець “Підйому”

Культурна панорама

Як і будь-яке мистецтво, театр шукає нові форми. Експериментувати, пробувати, пробуджувати театральні таланти в собі та інших — справа насамперед молодих. Так, уже 1 лютого перший сигнал “Підйом” подав годинник новоствореної театральної лабораторії при народному театрі “Дзеркало”.

Читати далі: Неглевкий перший млинець “Підйому”

   

Багатогранне “Восьме диво світу”

Культурна панорама

Від 1 лютого хмельничани можуть почванитися тим, що бачили Бога згори, під мікроскопом, і познайомилися з “Восьмим дивом світу”. “Нісенітниця”, — скажуть ті, хто ще не відвідав виставку видатного майстра світового мікромініатюрного мистецтва Володимира Казаряна. Експозиція його робіт “Восьме диво світу” триватиме до 2 квітня в обласному художньому музеї.

Читати далі: Багатогранне “Восьме диво світу”

   

Коли мрія стає дійсністю

Культурна панорама

Бог поклав у долоньку цієї десятирічної дівчинки зернятко таланту. І воно проросло. І тепер юна музикантка має щастя не тільки сама насолоджуватися музикою, а й дарувати її оточенню, запрошуючи у незбагненно чудовий світ чарівних звуків...

Ельвіра Правдинюк була допитливою і кмітливою з раннього дитинства. Жагу пізнання почала проявляти, як тільки навчилася ставити запитання “чому”. До всякої справи підходить творчо. З раннього віку полюбляє декламувати вірші і робить це дуже артистично. Зрозумівши особливості побудови поетичного твору, й сама намагається римувати. Один із її віршів покладений на музику.

Читати далі: Коли мрія стає дійсністю

   

Коли слово торкається серця...

Культурна панорама

Поезія новоушиччанина Анатолія Пасічника вже багато років тішить подолян. Він — автор кількох сотень віршів, що увійшли до збірок “Тепло долонь”, “На відстані чекання”, “Вітри тривог”, “Місток у заростях шипшини”, “Апостоли віри”, “Відбілю крила на вітрах”, за яку отримав премію імені Микити Годованця, а також “Чаша благочестя”, “На струнах літа”, “Захищаємо тебе, Україно!”. У його творчому доробку — десятки поезій, покладених на музику. Завдяки відомим на Поділлі композиторам Олександру Бобровнікову та Івану Пустовому поезія Анатолія Пасічника, як кажуть, отримала справжні крила. Нині його пісні у репертуарі і молодих, і відомих співаків. Усі, хто був на творчому вечорі поета, приуроченому тридцятиліттю його творчості, “Для тебе співаю, моя Україно, для тебе співаю, Поділля моє!”, мали нагоду в тому ще раз пересвідчитися.

Читати далі: Коли слово торкається серця...

   

Про важливе зі всезнайкою “Вікі”

Культурна панорама

Сучасне мистецтво створюється не тільки для задоволення естетичних смаків. Багато митців творять, аби звернути увагу громадськості на певну проблему, змусити задуматися про важливе. Так і з фотографами, які взяли участь у конкурсах “Вікі любить Землю” та “Вікі любить пам’ятки”.

Перший — міжнародний фотоконкурс, спрямований на захист природи Землі та привернення уваги до проблем збереження природно-заповідного фонду, зокрема й України. Його метою є збір фотографій природних пам’яток, аби ними можна було ілюструвати статті у Вікіпедії — Інтернет-енциклопедії, яка забезпечує вільний доступ до усіх знань людства та інших проектах.

Читати далі: Про важливе зі всезнайкою “Вікі”

   

Сторінка 1 з 108

first
  
last
 
 
start
stop
    

(c) Газета Хмельницької міської ради "Проскурів"
(c) Сайт розроблений ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.proskuriv.info