Неділя, березня 26, 2017

Культурна панорама

Пісня малюнків Ганни Єрмeнчук

Культурна панорама

Минулого четверга частинку своєї творчості подарувала хмельничанам член Національних спілок художників та народних майстрів України Ганна Єрмeнчук-Гручман. Відкриття експозиції її картин відбулось у виставковій залі ПАТ “Хмельницькобленерго”. Творчість мисткині не назвеш міською, урбаністичною, водночас вона не провінційна, а справді народна-українська. Народившись у селі, жінка назавжди запам’ятала палітру квітів, рослин, рідної природи. Малює, як музику грає, колір, ритміка мазків жваві, багатоскладові, оптимістичні. Кожне її полотно, а представила роботи гуашшю, схоже на барвистий калейдоскоп, який можна розглядати у найменших деталях і як цілісну композицію.

Читати далі: Пісня малюнків Ганни Єрмeнчук

 

Тому, хто знає: “В нас іншої землі нема”

Культурна панорама

З нагоди 203-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка 9 березня у міському Будинку культури відбувся патріотичний концерт “В нас іншої землі нема”. На сцені у виконанні актора академічного музично-драматичного театру ім. М.Старицького, заслуженого артиста Олександра Топоринського, муніципального камерного хору та камерного оркестру Хмельницького музичного училища ім. В.Заремби прозвучали твори на вірші Великого Кобзаря та лауреата Національної премії України ім. Т.Шевченка Павла Гірника.

Читати далі: Тому, хто знає: “В нас іншої землі нема”

   

Читали Шевченка разом зі світом

Культурна панорама

У день народження Тараса Шевченка 9 березня місто примкнуло до наймасштабнішого читання вірша “Мені однаково, чи буду” із циклу “В казематі”, написаного у найважчі часи поета у неволі. Охочі за ініціативи всеукраїнських громадських організацій “Батьківщина молода” та “Ukrainians” у сквері ім. Т.Шевченка біля пам’ятника поету стали учасниками всесвітнього флешмобу “Global Shevchenko”, що транслювався в прямому ефірі. Флешмоб у різних містах країни та світу розпочався о 16.00 за київським часом. Це — наймасштабніше читання віршів Шевченка у світі.
Режисером дійства у Хмельницькому став Ярослав Дмитрик.
Ірина САЛІЙ
Фото з офіційної сторінки обласного осередку ВГО “Батьківщина молода” у соціальних мережах

   

Містичний “Поцілунок графині”

Культурна панорама

На підмостках театрального “Кута” відбулася днями прем’єра вистави “Поцілунок графині” молодої театральної студії “M.EXPERIENCE” під керівництвом режисера Ярослава Дмитрика.  Це вже друга вистава студії, представлена широкому загалу глядачів.

Читати далі: Містичний “Поцілунок графині”

   

Нетрадиційне бачення “Діячів України”

Культурна панорама

Привернути увагу до знаменитих українців вирішили члени клубу ілюстраторів Pictoric — активна спільнота у цій галузі, яка об’єднує дизайнерів-графіків та художників-ілюстраторів, кожен із яких вирізняється оригінальністю та самобутнім авторським стилем, що відповідає актуальним тенденціям у графічному мистецтві. Так, 3 березня в обласному художньому музеї відкрилася виставка робіт членів клубу “Діячі України”.

Читати далі: Нетрадиційне бачення “Діячів України”

   

Вчергове “З любов’ю до жінки”

Культурна панорама

Прославляли жінку в усіх її іпостасях з нагоди 8 березня у міському музеї-студії фотомистецтва. Тут минулого четверга відбулося відкриття виставки світлин Міжнародного салону-турне художньої фотографії “З любов’ю до жінки”. На 50 світлинах 46 авторів з 20 країн, зокрема і 13 робіт українських фотохудожників, зображена жінка: мати, красуня у кожній порі життя. Дивляться зі світлин модні дівчата, українські бабусі у вишиванках, загадкові літні китаянки...

Читати далі: Вчергове “З любов’ю до жінки”

   

Три світи трьох талановитих подруг

Культурна панорама

Фотоапарат нині став однією з улюблених забавок жінок. Якщо раніше вони позували перед майже непорушними фотокамерами, якими керували чоловіки, то нині цю справу взяли і в свої руки.  “Коли позуєш перед фотохудожником-чоловіком, відчути себе максимально відвертою вдається рідко. Отож вирішили з подругами влаштувати фотосесію, де дозволили собі бути різними і справжніми. А ще нафотографували своє — жіноче бачення світу”, — розповідає одеситка Ольга Корчемкіна. Разом із подругами Наталею Карпенко та Анжеліною Надєждою привезли до нашого міста цікаву виставку фотографії “Внутрішній світ. Три D”. Відкриття експозиції, яка проходить в рамках проекту “Перетинання”, відбулося 2 березня у міській дитячій школі образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва.

Читати далі: Три світи трьох талановитих подруг

   

Підтвердила пісня: “Ми — українці”

Культурна панорама

Як би не було, пісня завжди з народом. Наші предки — славні козаки навіть у бій ішли зі звитяжною піснею. Так і нині, коли українці відстоюють незалежність на Сході, для бадьорості духу їм потрібна патріотична пісня. Цілими концертними трупами їдуть до наших захисників артисти-волонтери. Везуть на Донбас свою зброю — музичні інструменти та гостре слово-пісню. Одні з тих музикантів-просвітителів, що нагадують давніх подорожніх бандуристів, зібралися 25 лютого у міському Будинку культури на вечорі патріотичної пісні “Ми — українці”. Захід, присвячений пам’яті героїв Небесної сотні, відбувся за підтримки міської ради, управління культури та туризму. Організатором і натхненником дійства став відомий хмельницький бард Ігор Білий, запросивши до нашого міста музикантів з різних куточків України.

Читати далі: Підтвердила пісня: “Ми — українці”

   

Триває феєричний камер фест

Культурна панорама

Минулого четверга в обласній філармонії відкрився VIII Міжнародний фестиваль камерної музики “Хмельницький камер фест”. Цього року він триватиме до 10 березня.

Читати далі: Триває феєричний камер фест

   

“Віршень” дивував літературно-музичним креативом

Культурна панорама

10-11 лютого у столиці вже 21 рік поспіль приймав талановитих митців та літераторів Всеукраїнський поетично-музичний фестиваль “Віршень”, фундатором якого є наш земляк, знаний український письменник Сергій Пантюк.

Читати далі: “Віршень” дивував літературно-музичним креативом

   

Світ Японії — в художньому музеї

Культурна панорама

Відчути японське мистецтво хмельничани та гості міста можуть, завітавши в обласний художній музей. З нагоди проголошення 2017-ого роком Японії в Україні за ініціативи українсько-японського центру Хмельницького національного університету тут відбулося відкриття виставки японської каліграфії київського художника Богдана Пархоменка “NEO-CALLIGRAPHY by RAIRYU”. Богдан Пархоменко тривалий час мешкав у Японії, де вивчав тамтешнє мистецтво, був свідком великого землетрусу, який щось переродив у ньому, надихнув на нову творчість. Богдан Пархоменко став загадковим райру — добрим японським божеством — драконом, у білому костюмі якого і представляв роботи в нашому місті.


Читати далі: Світ Японії — в художньому музеї

   

Сторінка 1 з 109

first
  
last
 
 
start
stop
    

(c) Газета Хмельницької міської ради "Проскурів"
(c) Сайт розроблений ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.proskuriv.info