Середа, червня 28, 2017

З любов’ю до України

Культурна панорама

Кожен з нас по-своєму розуміє любов до України і її конкретне втілення у справи. Хтось вирощує хліб чи виховує дітей, хтось підкорює космос, хтось підмітає вулицю, інші ходять на мітинги, ще інші виправдовують свою бездіяльність неприйняттям політичного курсу і хіба “незлим тихим словом” згадують можновладців... А ще хтось — пише вірші і видає книги.

Свого часу піднімати славнозвісну цілину їхала переважно молодь. Піднімати цілину сучасної літератури (як не парадоксально це звучить, зважаючи на різноманіття тих, хто пише, і тих, хто вважає, що пише) беруться також молоді. Хмельницька літературна творча спілка “Елітер” до 20-річчя Незалежності України ініціювала видання збірки віршів, головною темою котрих стала наша Батьківщина і ті поняття, котрі кожен із авторів вкладає у слово “патріотизм”. Прийом робіт тривав усього 20 днів, проте взяти участь у проекті зголосилися до сотні авторів з 22 областей України, Криму та представники українських діаспор з Португалії, Польщі, США та Ізраїлю. В результаті вийшла ошатна книжка “Свою Україну любіть”, надрукована у видавництві Алли Цюпак, котру “елітерівці” презентували в День української писемності та мови в приміщенні бібліотеки ХНУ. Відрадно, що завітали на іменини книги не лише хмельницькі автори, а й поети з Вінниці, Чернівців, Львівщини, Рівненщини та Києва. Можна вважати знаковим, що для низки авторів публікація у книзі “Свою Україну любіть” стала дебютною. Як наповнена знаковим підтекстом і символічна акція, запропонована організаторами заходу, під назвою “Підняти українську книгу”. Аби показати, яких висот може досягти вітчизняна книга, якщо кожен, хто причетний до її створення, докладе хай небагато зусиль, макет книги на двадцяти повітряних кульках жовтого і блакитного кольорів піднявся з рук учасників презентації у сіре осіннє небо, котре от-от норовило сипонути чи то дощем, чи мокрим снігом. Теж символічно…

Книга на кульках патріотичних кольорів не зачепилася за гілки дерев, піднявшись увись, книга з патріотичними віршами потрапила до авторів та низки освітніх і культурних закладів, отже, все задумане вдалося! А голова правління літературної творчої спілки “Елітер” Лілія Стасюк вже сповнена новими ідеями та проектами, котрі разом з однодумцями прагне провести у прийдешньому році, залучаючи до них усю Україну.

Оксана Радушинська

first
  
last
 
 
start
stop
    

(c) Газета Хмельницької міської ради "Проскурів"
(c) Сайт розроблений ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.proskuriv.info