Середа, червня 28, 2017

Пісня малюнків Ганни Єрмeнчук

Культурна панорама

Минулого четверга частинку своєї творчості подарувала хмельничанам член Національних спілок художників та народних майстрів України Ганна Єрмeнчук-Гручман. Відкриття експозиції її картин відбулось у виставковій залі ПАТ “Хмельницькобленерго”.

Народилася мисткиня 1969 року у селі Хмелівка Теребовлянського району на Тернопільщині.   Нині викладає у Волочиській школі мистецтв. Рука художниці вже добре набита, її пензель — віртуозне перо, яке малює дивовижні візерунки.
Творчість мисткині не назвеш міською, урбаністичною, водночас вона не провінційна, а справді народна-українська. Народившись у селі, жінка назавжди запам’ятала палітру квітів, рослин, рідної природи. Малює, як музику грає, колір, ритміка мазків жваві, багатоскладові, оптимістичні. Кожне її полотно, а представила роботи гуашшю, схоже на барвистий калейдоскоп, який можна розглядати у найменших деталях і як цілісну композицію.
Декоративний розпис Ганни Єрменчук увіковічнений не лише на картинах, слід її пензля є навіть на фарфорових виробах, писанках. Крім того, мисткиня створює вишиті візерунки, графічні роботи у техніці лінорит.
Істинно народна художниця черпає натхнення з прадідівських художніх традицій, при цьому її роботи самобутні, неповторні.
Лірика її полотен про любов, а найбільше про природу: “Воркують голуби”, “Вечірня зоря”, “Квітне первоцвіт”, “Пташка”... Творіння її сяють, кольори надихають, дарують гарний настрій. Навіть робота, написана на чорному фоні (її присвячує Марії Примаченко), не здається сумною. Полотна художниці дуже експресивні. Але ця експресія злагоджена у виважену, спокійну гармонію народних візерунків.
Народна майстриня декоративного розпису підтвердила, що дійсно “Мальовнича Україна”. Так називалася й одна з найважливіших для неї все-українських виставок, яка проходила у Миколаєві.
Втішно, що зоря художниці заіскрилась у нашому місті, коли її творчістю зацікавився обласний краєзнавчий музей. Тому пані Ганну можна назвати нашою художницею: хмельницькою, подільською, українською.
Вона має перемоги у всеукраїнських конкурсах, її вихованці займали призові місця на конкурсних експозиціях у столиці, має чимало заслуг на художній ниві.
Слово про авторку сказали товариші, колеги, поважні подільські художники — члени Національної спілки художників України. Кажуть, її роботи — нарівні з провідними українськими митцями. Бажали Ганні Єрменчук-Гручман нових творчих злетів, віддзеркалення радості декоративного розпису в житті.
Ірина САЛІЙ
Фото Миколи ШАФІНСЬКОГО

first
  
last
 
 
start
stop
    

(c) Газета Хмельницької міської ради "Проскурів"
(c) Сайт розроблений ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.proskuriv.info