Середа, червня 28, 2017

“Робимо все, щоб оркестр отримав звання академічного”

Культурна панорама

За роки існування Хмельницький муніципальний естрадно-духовий оркестр став колективом, який шанують не лише в нашому місті. Багата музична палітра оркестру, професіональні музиканти збирають аншлаги на концертах.  Під керівництвом головного диригента Тараса БЕЗНЮКА створюються нові цікаві музичні проекти. Про здобутки і плани оркестру — наша з ним розмова.

 

— Пане Тарасе, востаннє з вами ми спілкувалися понад рік тому. Які найвагоміші музичні події сталися за цей час? Маєте нові здобутки?

— За останні кілька років наш оркестр побував на багатьох масштабних концертах, збираючи повні зали глядачів. Відбувалися вони не лише у Хмельницькому. Вдалим виступом колективу і теплою зустріччю публіки запам’ятався концерт до Дня закоханих у Житомирі. Рік тому відбувся великий сольний концерт у Тернополі. Усіх і не згадаєш, але можу впевнено сказати, що люблять наш колектив по всій Україні.
Подією у музичній сфері міста став нещодавній концерт оркестру разом із заслуженою артисткою України, солісткою філармонії Фатімою Чергіндзією “Поверни мені музику”. Рідною домівкою для нас є, звичайно, міський Будинок культури, але любимо ми й інші сцени міста. Щороку взимку даємо сольний концерт у філармонії. У наступному році нам — 25. Тому вже готуємося до ювілею.

— Якими заслугами на творчій ниві особливо пишаєтеся?

— Для професійного розвитку, обміну досвідом їздимо на міжнародні конкурси. Були у Франції, Німеччині, брали участь у всесвітньо відомому фестивалі “Берлін тату”, куди з’їжджаються кращі військові і не тільки оркестри. Демонстрували там оркестрове дефіле (музиканти під музику утворюють живі візерунки) разом із колективом хмельницьких мажореток “Альфа”.
У польському Свєце оркестр посів друге місце на міжнародному конкурсі. І це тільки частина наших здобутків.

— Познайомте нас із вашим колективом.


— Нині — це 47 талановитих музикантів, більшість із яких має вищу музичну освіту й досвід роботи в інших колективах. Склад оркестру оновлюється, на постійній основі у нас 38 музикантів. Цьогоріч на сесії міської ради заплановано розширити наш колектив на п’ять одиниць.
У колективі відзначу талановитого диригента Романа Чернюка та директора-адміністратора Надію Войтко. Разом дбаємо, щоб колектив був популярним, висококласним, а музикантам було цікаво і комфортно працювати.

— Майже ровесниками оркестру є нинішні його солісти.

— Це молоді, але вже досвідчені солістки Марина Українець, Інна Гласова, які з нами кілька років. А нещодавно до нас приєднався молодий і талановитий співак Павло Дасюк. Свого часу солістами оркестру були Міла Нітіч, теперішній начальник міського управління культури і туризму Артем Ромасюков. Ними пишаємося, з них беруть приклад молоді артисти.

— Щоб завоювати прихильність публіки, потрібні професійна гра та хороший репертуар. Що виконуєте на концертах?

— Музиканти постійно експериментують, удосконалюють свій стиль. Наш репертуар — більше сотні композицій (від світової та вітчизняної класики до сучасних хітів). Із улюблених українських композиторів — Володимир Івасюк, Микола Мозговий. Виконуємо пісні сучасних співачок, як-от Євгенії Власової, Ілларії та інших.
Плануємо робити тематичні концерти, на кшталт, музика з кіно, популярна рок-музика, увертюри тощо. Є цікаві композитори, аранжувальники, наприклад, японець Наохіро Івай, француз Ніно Рота, італієць Еніо Марріконе, твори яких заполонили серця шанувальників по всьому світі. Їх знають, люблять і мають чути і в Хмельницькому.
Приємно, що вокалісти самі звертаються до нас з пропозицією підготувати спільний концерт. Чекаємо на нові ідеї, творчі експерименти, ми відкриті до співпраці.

— Ваш колектив веде активну благодійницьку роботу.

— Звичайно, не можемо бути осторонь нашої біди — війни на Сході. Намагаємося розрадити народ у цей непростий час, не забуваємо про благодійницьку місію. Наш оркестр за роки війни в Україні на благодійних концертах зібрав понад 200 тисяч гривень, за це навіть отримали державну відзнаку. Зібрані кошти пішли на необхідне для військових: спорядження, ліки тощо.
Солістка Марина Українець — добре знаний волонтер (їздить до військових у складі мистецької сотні “Гайдамаки”), інформує нас про події на сході країни, каже, чим можемо допомогти. Плануємо підтримати наших бійців і цілим складом оркестру — незабаром відвідаємо їх з концертом. 
До речі, за роки війни естрадно-духовий оркестр не виконував російських музичних творів, лише з Фатімою Чергіндзією, яка є патріотом України, хоч народилася і навчалася в Росії.

— Крім сольних концертів, ви причетні до організації масштабних музичних подій у місті.


— Так. Минулого року оркестр із міським управлінням культури і туризму був співорганізатором вже шостого джазового фестивалю “Джаз-фест Поділля”. Цей фестиваль став одним із кращих за всі роки. До нас приїжджали кращі джазмени України, як-от квартет Богдана Кравчука з Києва, квінтет Деніса Аду, колектив Олексія Когана. Сьомий фестиваль плануємо на наступний рік.
У вересні проходитиме міжнародний фестиваль духових оркестрів та мажореток, до організації якого теж долучимося.
Співпрацюємо і з юними талантами. Незабаром відбудеться традиційний концерт з обдарованими дітьми — вихованцями міських музичних шкіл.
У травні плануємо концерт у Рівному.

— Яка найбільша мрія вашого колективу?

— Хочемо отримати звання академічного. Вважаємо, маємо для цього все необхідне. Підтримує нас у цьому прагненні і міський голова Олександр Симчишин.

— Дякую за розмову.
Ірина САЛІЙ

first
  
last
 
 
start
stop
    

(c) Газета Хмельницької міської ради "Проскурів"
(c) Сайт розроблений ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.proskuriv.info