Середа, червня 28, 2017

Таїна філософських “Цвєтностєй”

Культурна панорама

Минулої п’ятниці місто поринуло у дивовижний світ “Цвєтностєй” художника Пав Ела Пванто. Відкриття експозицій його картин, які назвав цвєтностями, відбулося в обласному художньому музеї.

Свої абстрактні полотна художник наділив особливою енергетикою. Ті, хто споглядає їх, відкриває в собі іншу свідомість, починає інакше сприймати себе і буття. Відбувається щось дійсно магічне. За життя митець стверджував, що його картини на 98 відсотків написані святими, а лише на два — ним самим.
Пересічний глядач теж відчує щось незвичне у картинах, схожих то на річку з дном, порослим травою, то на небо в усіх його природних станах. Цікаво, що роботи динамічні —  відчуваються рухи води та інших складових полотен. Кожен бачить і сприймає щось своє. Прикладом можуть стати полотна “На свєт Божий”, “Спасительная глубина”... Енергетичний заряд отримують глядачі і від його абстракцій “Что снится ворону”, “Вершники”, “Моя вишенька”...
Автор вважав, що галерея його картин — своєрідне чистилище для свідомості людства. А зародитися така галерея має в Україні — Святому Чилу (“Лунном месте”).
Ініційована експозиція благодійною організацією “Міжнародний благодійний фонд “Пванто”.
Сам Пав Ел Пванто народився у простій українській сім’ї на Галичині, де минуло все життя. Пванто — творчий псевдонім, що означає Божа благодать. Оскільки митець був переконаний, що творить під керівництвом 5965 святих, тому називав свої полотна чудотворними.
Його послідовник — Святослав Лоб розповідає (на фото), що Пав Ел  Пванто умів передбачати майбутнє і бачити людську сутність.
У 29 експозиціях, представлених в обласному художньому музеї, — загадка і безумовний мистецький талант, який кожен розкриває по-своєму.
Ірина САЛІЙ
Фото Миколи ШАФІНСЬКОГО

first
  
last
 
 
start
stop
    

(c) Газета Хмельницької міської ради "Проскурів"
(c) Сайт розроблений ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.proskuriv.info