Середа, червня 28, 2017

“Відлуння” запрошує!

Культурна панорама

17-21 квітня у місті відбудеться традиційний, вже 19-й міжнародний фестиваль мономистецтва “Відлуння”. Вистави гратимуть у монотеатрі “Кут”, ляльковому театрі та просто неба на Проскурівській.

Цьогоріч фестиваль перенесено на квітень невипадково. “Коли звернулися до Міністерства культури за підтримкою проведення чергового “Відлуння”, нам відмовили. Через складну ситуацію в країні, цьогорічне “Євробачення” у столиці закривають майже половину українських фестивалів. Але як не відбутися єдиному фестивалю в Україні під егідою ЮНЕСКО? — розповідає один із головних натхненників, організаторів і учасників — народний артист України Володимир Смотритель. — На щастя, нам вдалося виграти грантові кошти. Ми зацікавили наших інвесторів тим, що Хмельницький — місто студентське, а молоді потрібно розвиватися культурно. Тому й обрали зручніший для студентів час — квітень. Фестиваль — своєрідне знайомство з професійними моноакторами світу! Також фінансово нам допомогли міська рада, міське управління культури і туризму. За що вдячний особисто міському голові Олександру Симчишину та начальнику управління Артему Ромасюкову”.
Гості “Відлуння” побачать вісім вистав українських, білоруських, молдовських та німецьких акторів. Постановки різносюжетні та різнохарактерні: одна з них, наприклад, присвячується життю і творчості Андрія Миронова. Дві вистави з фестивального репертуару зіграє сам Володимир Смотритель. Це гумористичні постановки “Я — клоун!” та “Сало в шоколаді”, цікаві для дітей та дорослих.
“Їх неодноразово показував за кордоном, публіці дуже подобається. Ці роботи — своєрідна гра, де можуть бути задіяні глядачі. Хмельницькі поціновувачі мономистецтва теж знають ці вистави, але щоразу однаково зіграти їх неможливо”, — каже актор.
“Традицію показувати вистави на вулиці започаткували минулоріч. Американського актора, який теж був учасником фестивалю, настільки вразила атмосфера такого дійства, що пообіцяв приїхати до нас ще і показати свої постановки просто неба. Театр зароджувався на вулиці, захотілося повернутися до джерел”, — зазначає організатор фестивалю Ірина Кучма.
Вуличні вистави — безкоштовні. Ті з глядачів, хто планує відвідати всі постановки, можуть придбати абонемент — одна вистава буде безкоштовною. Фестиваль вкотре збере у нашому місті театральний бомонд країни, професіоналів світового масштабу.
Ще жодного разу “Відлуння” не було нецікавим, тож неабиякі сподівання і цього разу.
Ірина САЛІЙ

first
  
last
 
 
start
stop
    

(c) Газета Хмельницької міської ради "Проскурів"
(c) Сайт розроблений ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.proskuriv.info