Середа, червня 28, 2017

З любов’ю до тата

Культурна панорама

Минулого вівторка в обласній філармонії відбулося відкриття експозиції світлин всеукраїнського соціального проекту “Батько” — ініціатива агентства “Виключно звичайні”. Ініціатори називають себе творчою групою, яка прагне зробити Україну кращою, а українцям — допомогти подивитися на себе під іншим кутом зору. “Виключно звичайні”  працюють над соціальними проектами, які сприяють розвитку культурного, духовного, естетичного рівня населення.

Організація столичного фотопроекту у нашому місті відбулася завдяки “Благодійному фонду родини Кольгофер”.
Автори зазначають, нині спілкування з батьками відбувається переважно через діалог з матір’ю, про батька дізнаються лише через фрази, на кшталт “Мамо, передай привіт татові”. Брак спілкування з головою сім’ї руйнує її. Як часто, коли втрачаємо батьків, шкодуємо, що так мало часу проводили з ними. Особливо важливі повноцінні стосунки між батьком і сином. Адже саме тато виховує нащадка справжнім чоловіком, захисником родини, країни.
Два десятки чорно-білих світлин (два кольори зосереджують увагу на головному) розповідають глядачу про стосунки синів і татів різних родин.
Саме чоловікам-батькам нині доводиться боронити країну в зоні АТО. Чимало експозиційних фото присвячені цій темі. Сини сфотографовані біля світлин батьків, які загинули на Сході, малеча сидить на руках у татусів-військових.
Сини — майбутні батьки, експозиція і про любов до них. Батьки нині теж горюють за синами-бійцями АТО, дехто з них так і не повернувся додому. Чоловіки не плачуть, принаймні, цього не видно на фото, знають, відслужити — синівський, громадянський обов’язок. Бо хто, як не син батька, боронитиме мир у країні, спокій у сім’ї?..
Любов батька до сина і навпаки зображена на фото не у любощах-цілунках, притаманних матерям, а у стриманих обіймах, у глибині задумливих очей, усмішках, коли тато і син разом, і безодні суму за тими, з ким найтісніший зв’язок втрачений, кого вже немає серед живих. 
Дідусі, тати, сини, онуки, чоловіки, юнаки і хлопчики з великими родинами і малими, самотні.... — усіх зі своїми долями, історіями об’єднав проект “Батько”.
Ірина САЛІЙ
Фото Миколи ШАФІНСЬКОГО

first
  
last
 
 
start
stop
    

(c) Газета Хмельницької міської ради "Проскурів"
(c) Сайт розроблений ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.proskuriv.info