Середа, червня 28, 2017

Смерть у СІЗО

Полеміка

У вівторок заступник начальника управління Державної пенітенціарної служби України у Хмельницькій області Віктор Туркот провів брифінг, причиною якого стала загибель у Хмельницькому СІЗО засудженого Андрія Данилюка.

За словами Віктора Туркота, Андрій Данилюк за останніми вироком (загалом чоловік мав три судимості) був засуджений за вимагання, заподіяння тілесних ушкоджень і хуліганство на вісім років позбавлення волі. Утримувався у СІЗО з лютого 2011 року.
“За цей час Андрій Данилюк неодноразово порушував умови відбування покарання, перебував на обліку як особа, схильна до нападу на персонал і здійснення негативного впливу на оточення”, — сказав посадовець.
Засуджений загинув у день етапування до виправної колонії іншої області. Зокрема Данилюк під час шляху до камери для проведення обшуків раптово напав на працівників слідчого ізолятора. Він завдав двом працівникам тілесні ушкодження, через які ті досі на лікарняному.
“Щоб захиститися від нападника, працівники СІЗО застосували фізичну силу й спецзасоби. Все це виключно для того, щоб припинити протиправні дії зловмисника. Будь-які інші предмети — молотки й арматура, як це неправдиво повідомили деякі засоби масової інформації, не застосовувалися до засудженого”, — наголосив Віктор Туркот.
Після інциденту Данилюк поскаржився на погіршення стану здоров’я. Співробітники слідчого ізолятора доставили його до медчастини установи, де йому була надана невідкладна допомога й викликана карета швидкої. Однак попри це о 18.40 бригада швидкої допомоги констатувала смерть.
Щоправда, Віктор Туркот не розповів, які саме спецзасоби були застосовані до засудженого. Він послався на те, що нині триває слідство. Виснов-ки і причини смерті встановлюватиме прокуратура, а поки що це таємниця слідства.
Отже, за фактом смерті засудженого триває слідство за статтею 118 Кримінального кодексу України щодо перевищення працівниками СІЗО меж необхідної оборони.
“У випадку встановлення розслідуванням вини працівників СІЗО вони будуть притягнуті до відповідальності. До цього ми провели службове розслідування й не виявили протиправних дій працівників СІЗО. Останню крапку у цій справі поставить прокуратура”, — запевнив Віктор Туркот.
Наш кор.

 

first
  
last
 
 
start
stop
    

(c) Газета Хмельницької міської ради "Проскурів"
(c) Сайт розроблений ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.proskuriv.info